Dzisiaj jest: Sobota
14 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Izydor, Naum,
Pompejusz, Sławobor, Spirydion

Do końca roku zostało 18 dni.
Zodiak: Strzelec
Loginmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj200
mod_vvisit_counterWczoraj137
mod_vvisit_counterMiesiąc2000

ONline 4

Aktualności

Opłatek Rady Rodziców

Warning: No images in given directory. Please check the directory!

Debug: given directory - http://nowebystre.pl/images/stories/nb/sp/2015/2015-01-10_Oplatek10 stycznia 2015 roku Rada Rodziców działająca przy szkole w Nowem Bystrem zorganizowała  spotkanie opłatkowe. W nowobystrzańskiej remizie zjawili się zaproszeni goście : Wójt Gminy Poronin Bronisław Stoch wraz z małżonką, ksiądz Proboszcz Aleksander Salamon, wikary  Stanisław Migiel,  Dyrektor Zespołu Szkół w Nowem Bystrem Jan Puciło, Sołtys i Radny Nowego Bystrego Stanisław Kula,  nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy, których przywitała Przewodnicząca Rady Rodziców Zofia Galica .

sobota, 10 stycznia 2015 23:16


 

Jak powstały Tatry i Podhale

01 Warto poświęcić 20 minut na film przedstawiający jak miliony lat temu z morza wypiętrzyły się Tatry i Podhale. Dlaczego Tatry są takie wysokie, a Podhale takie niskie i płaskie? Dlaczego nie jest zupełnie odwrotnie? Na te i wiele innych pytań odpowiada prof. Jan Środoń ze współpracownikami z Instytutu Nauk Geologicznych PAN, Ośrodka Badawczego w Krakowie.

poniedziałek, 05 stycznia 2015 10:13


 

Mali Bystrzanie w Budapeszcie

01

Po dosyć pracowitym roku zespół Mali Bystrzynie wraz z opiekunami  wybrał się tym razem  tylko turystycznie  w  październiku na wycieczkę do Budapesztu. Zachwycając się jeszcze jesienią  mieliśmy okazję podziwić piękny Budapeszt pod okiem przewodnika. Zobaczyliśmy Plac Bohaterów, Operę, Bazylikę Św. Stefana, Parlament, Taban i wiele ciekawych miejsc w Budapeszcie.

niedziela, 28 grudnia 2014 14:58


 

Słownik Biograficzny „Podhalanie” Tom 3

01 17 listopada 2014 roku ukazał się trzeci tom Słownika Biograficznego "Podhalanie", który zredagowali Elżbieta Chodurska i prof. Zbigniew Judycki.  W książce znajdują się kolejne biografie osób związanych z Ziemią Podhalańską, Spiską, Orawską i Pienińską. Są tam między innymi życiorysy ludzi kultury i sportu, poetów, pisarzy, muzyków, dziennikarzy, duchownych, nauczycieli i samorządowców - łącznie ponad 350 osób.

czwartek, 18 grudnia 2014 08:33


 

Wyniki wyborów samorządowych 2014 - Gmina Poronin

01 Tydzień musieliśmy czekać  na ogłoszenie wyników wyborów samorządowych, które odbyły się  16 listopada 2014 roku.
23 listopada Państwowa Komisja Wyborcza podała tylko zbiorcze wyniki z województw.  Nie możemy podać wyników szczegółowych z uwzględnieniem jak głosowały poszczególne miejscowości w Gminie Poronin.

poniedziałek, 24 listopada 2014 12:18


 

Oficjalna strona klubu sportowego "Bystry" Nowe Bystre

22 czerwca 2014 roku na facebooku ruszyła oficjalna strona Klubu Sportowego Bystry, na której miłośnicy piłki nożnej na Podhalu mogą odnaleźć aktualne wyniki meczów, klasyfikację generalną i planowane rozgrywki. Strona prowadzona i aktualizowana jest głównie przez Wojtka Staszla i Adama Gawrona, których wspierają także Andrzej i Zygmunt Staszlowie. Wiele informacji o rozgrywkach klubu Bystry w podhalańskiej A klasie obrazują zdjęcia,  których autorami w większości są Adam Gawron i Andrzej Staszel.  Piękne logo klubu Bystry zaprojektował i wykonał Wojciech Staszel, który jest także autorem Frontpage umieszczonej na stronie.

czwartek, 20 listopada 2014 13:19


 

Strona 17 z 36