Loginmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj275
mod_vvisit_counterMiesiąc2130

ONline 1

USA Piknik kół ZP Nowe Bystre i Ratułów

DrukujEmail

nowe_bystre_010 Dnia 21 sierpnia 2016r. odbył się 11-ty juz piknik Kół #55 Ratułów i # 71 Nowe Bystre. Piknik ten jak co roku zorganizowany był w Slovenian Catholic Mission w Lemont. Przy wymarzonej wprost pogodzie rozpoczęliśmy Mszą Św.o godz.12:00 którą celebrowali kapelani naszych Kół;Nowego Bystrego Ks.Tadeusz Dzieszko i Ratułowa Ks.Stanisław Drewniak. Czytania do Mszy odcztał i psalm zaśpiewał Władyslaw Kois a służył jako ministrant Jakub Skubisz. 

 Podczas Mszy Św.jak i podczas pikniku oraz występu dzieci przygrywała kapela góralska w składzie: Wladyslaw Fudala, Jurek Jarząbek,Jan Mulica,Czesław Kaczmarczyk,Józef Słodyczka,Leopold Kułach  Po Mszy Św.wszyscy goście mogli się do syta najeść a nasza „kuchnia” serwowała znakomite,domowe dania m.in.schabowe,kiełbasę,kaszankę,gołąbki ,placki ziemniaczane i pyszne gofry oraz wyśmienita kwaśnica prosto z kotła.                 

Nad sprawnym przebiegiem pracy w kuchni ,gotowaniem i serwowaniem posiłków czuwali: Grażyna Kois,Anna Staszel,Maria Bafia,Halina i Wojciech Krupa,Stanisław Ciężczak,Zofia Białoń,Andrzej i Dorota Bednarz, Sara Kozielec,Anna Mulica,Danuta i Stanisław Kozielec,Jadwiga Rafacz i Maria Ratułowska. Gdy głód już został nieco zaspokojony można było sięgnąć też po zimne trunki,chłodząc swoje spragnione gardła m.in. zimnym piwem,które to niezłomnie nalewali: Andrzej Para,Piotr Tylka,Franciszek Polak,Józef Łukaszczyk i Piotr Staszel.

By finanse sprawnie funkcjonowały ,nikomu nie zabrakło ani pieniędzy ani kuponów na jedzenie,nad wszystkim czuwały panie pilnujące kasy a były to: Maria Krzysiak,Janina Para,Halina Tylka,Maria Bednarz i Jadwiga Mulica. Nie mogło obyć się też bez atrakcji dla naszych milusińskich,ktorzy dzięki uprzejmości firmy Jampixy-Danuty i Andrzeja Krzysiak mogli skakać na dmuchanych domkach,a także bezpiecznie bawić się dzięki czujnym oczom:Haliny Winnicki,Sary Kozielec i Emili Kozielec . A wiadomo ,ze wszystkie dzieci uwielbiają lody i dlatego mogły je nabywać i nimi się delektować dzięki wytrwałości Darka Koisa. 

Na boisku sportowym mogliśmy podziwiać umiejętności młodych piłkarzy którzy trenują pod okiem Ryszarda Tyrały.Mecze zostały rozegrane między dziećmi w różnym wieku.  Dobry nastrój wszystkich mógł się stale utrzymywać gdyż po raz kolejny na naszym pikniku do tańca przygrywał i znakomicie bawił zebranych zespół „Chłopcyska Band”,który był z nami aż do końca imprezy.   

Swoją obecnością zaszczycił nas zespół „Mali Kościeliscanie”,w którym tańczą również dzieci z Ratułowa,dzięki temu mogliśmy obejrzeć występ w ich wykonaniu.  Tradycją pikniku jest też zawsze loteria fantowa,a sprzedażą biletów i jej przeprowadzaniem zajęli się: Jadwiga Rafacz,Magda Pardoł,Monika Światkowski,Zofia Polak,Antonina Morawa,Władysław Kois i Czesława Ciężczak,w loterii wygrać można było wiele cennych nagród m.in.rowery,telewizory,i-pody.  Nad sprawnym ruchem i bezpieczeństwem na parkingu czuwali:Krzysztof Para,Paulina Rzepka,Patryk Kois,Sean MacCormack,Michal Ciezczak i Kamil Mateja. 

Pilnowaniem porządku w miejscu pikniku i nad naszą ochroną czuwali:Władysław Kois,Piotr Tylka i Andrzej Para.

Po zakończonej imprezie akcją sprzątania dowodził skrupulatnie Władysław Krzysiak.

Z całego serca pragniemy podziekować wszystkim uczestnikom tego naszego posiadowania,mieszkańcom naszych wsi ,ale również wszystkim innym przybyłym gościom. Cieszymy się niezmiernie z waszej tak licznej obecności,mamy nadzieję,że zjawicie się znowu za rok.  

 Gorące podziękowania zaś kierujemy do tych wszystkich bez których pomocy to wydarzenie nie mogłoby dojść do celu,tych którzy swoją ofiarną pracą ,poświęceniem swojego wolnego czasu,swoim szczodrym sercem postanowili przyczynić się do tego by nasz kolejny piknik mógł się tak wspaniale udać!!!!!

Mowa tu oczywiście o wszystkich sponsorach,którym z całego serca składamy podziękowania staropolskim:”BÓG ZAPŁAĆ”!!!!!!!!!!!!  

Niech Wam Bóg wynagrodzi trud Waszej pracy i hojność Waszych serc!!!!

A sponsorami pikniku 2016 byli:

Wally’s Market-Anna Wally Mulica

Maria Stanisław  Rafacz

Janina  Andrzej Para

Antonina Morawa

Grażyna Władysław Kois

Czesława Stanisław Ciężczak

Halina Piotr Tylka

Anna Piotr Staszel

Katarzyna Kazimierz Rafacz

Jadwiga Józef Rafacz

Elżbieta Tadeusz Staszel

Zofia Franciszek Polak

Teresa Jan Tylka

Maria Andrzej Kułach

Aniela Henryk Ciężczak

Halina Mariusz Winnicki

Jadwiga Jan Mulica

Halina Wojciech  Krupa

Danuta Andrzej Krzysiak - Jumpixy

Maria Władysław Krzysiak

Marek Monika Krzysiak

Zespół Muzyczny ,,Chłopcyska Band’’

Martyna Ryszard Pikuła

Maria Mulica

Monika Marin Tchalakov

Jadwiga Czesław Dusza

Stanisław Zofia Białoń

Zofia Czesław Chodorowicz

Maria Czesław Kaczmarczyk

Teresa Jacek Mulica

Maria Jan Prokop

Małgorzata Krzysztof Prokop

Anna Czesław Łowisz

Maria Stanisław Bzdyk

Maria Józef Bafia

Janina Andrzej Opacian

Stella Tom Talaga

Stanislaw Szczechowicz

Helena Czerwińska

Monika Maciej Styrczula

Gentle Touch Dentistry Sc.

Antonina Grzegorz Kijowski

Redyk Travel

Stan’s Video- Stanisław Rafacz

Sławomir Jarmuła- Farmers Insurance

Mali Kościeliscanie

Maria Andrzej Bednarz

Anna Józef Rafacz

Leopold Kułach

Jolanta Jan Krupa

Maria Ratułowska

W imieniu Prezesów i Zarządów Kół Ratułów i Nowe Bystre serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy w następnym roku!!!!!

                                                                 Opracowaly Halina Krupa i Janina Para

 nowe_bystre_001nowe_bystre_002nowe_bystre_003nowe_bystre_004nowe_bystre_005nowe_bystre_006nowe_bystre_007nowe_bystre_008nowe_bystre_009
nowe_bystre_010nowe_bystre_011nowe_bystre_012nowe_bystre_013nowe_bystre_014nowe_bystre_015nowe_bystre_016nowe_bystre_017nowe_bystre_018