Loginmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj275
mod_vvisit_counterMiesiąc2130

ONline 1

Piknik 2017 Kół # 55 Ratułów i # 71 Nowe Bystre Związku Podhalan w Ameryce Pólnocnej

DrukujEmail

nowe_bystre_025 Tradycją stało się już, że co roku w sierpniu odbywa się wspólny piknik organizowany przez   Koło #55 Ratułów oraz Koło #71 Nowe Bystre. W tym roku miał on miejsce 20 sierpnia,a lokalizacja pozostała także bez zmian a było to w Slovenian Catholic Mission w Lemont. Piknik rozpoczęła uroczysta Msza Św. o godz.12:00 a odprawił ją kapelan Koła Ratułów ks.Stanisław Drewniak.

Czytaniami i psalmem zajął się Władysław Kois a do Mszy usługiwał mały Oscar Mulica.Do Mszy jak i podczas pikniku przygrywała kapela góralska w składzie:Władysław Kowalczyk,Władysław Fudala,Jurek Jarząbek i Stanisław Rol i Czesław Kaczmarczyk.

Gdy już wszyscy pokrzepili swojego „ducha”udali się na dalszą celebrację i mogli nasycić swoje żołądki i podniebienia m.in.:kiełbasą,golonkami,kwaśnicą,schabowymi,goframi,plackami ziemniaczanymi itd.Mogło stać się to możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób,które nie zważając na upał niestrudzenie pracowały w kuchni a należeli do nich:Grażyna i Darek Kois,Anna i Piotr Staszel,Danuta i Stanisław Kozielec,Adam Kozielec,Zofia Chodorowicz,Maria,Dorota i Andrzej Bednarz,Bogumiła Niżnik,Maria Ratulowska,Rose Kalata, Jadwiga Mulica i Marek Krupa.

A gdy na dworze skwar lał się z nieba pragnienie ugasić można było zimnym piwkiem a jego nalewaniem zajmowali się:Jan Tylka,Jozef Lacek, Andrzej Para,Piotr Tylka i Franciszek Polak.

Wydawanie biletów na zakup posiłków i picia oraz nad zgodnością kasy czuwały:Janina Para,Małgorzata Para,Monika Mulica i Maria Krzysiak.

Tam gdzie jest piknik tam nigdy nie może zabraknąć dzieci,zabawy z nimi prowadziły:Halina Winnicki,Emilia Kozielec,Alicja Mulica a także podziękowania kierujemy do Danuty i Andrzeja Krzysiak-właścicieli firmy Jampixy.

Sprawnym kierowaniem ruchem i bezpieczeństwem na parkingu kierowali:Kevin Para,Marek Krupa,Sara Kozielec,David Kwak,Mateusz Krupa i Bartek Rafacz.

Nie mogło także obejść się bez loterii fantowej a wygrać można było cenne nagrody jak np.telewizory,elektroniczne gadżety ,rowery i inne.Nad jej przebiegiem,sprzedawaniem losów,wyczytywaniem numerów czuwali:Czesława Ciężczak,Władysław Kois,Jadwiga Rafacz,Dorota Bednarz,Sara Kozielec.

Każdy mógł potańczyć a również posłuchać dobrej muzyki a stało się to oczywiście możliwe dzięki zespołowi River Band:Tomasz Stopka i Andrzej Strama oraz DJ Dawid Stopka.

Porządku wśród zgromadzonych gości podczas pikniku pilnowali:Andrzej Para,Władysław Kois i Piotr Tylka.

Kulminacyjnym punktem pikniku był turniej pilkarski rozegrany pomiędzy czterema drużynami,a były to:Białka,Podczerwone,Długopole i Ratułów.Mecze sędziował-Ryszard Pawula.Wielkie brawa i podziekowania należą się wszystkim drużynom,ich zawodnikom i trenerom, za to,że zechcieli w niedzielne popołudnie zademonstrować nam swoje sportowe umiejętności.Stało się to również możliwe dzięki organizatorom tego turnieju a byli to:Władysław Ciężczak,Jan Długopolski i Michael Ciężczak.Wygraną w turnieju była beczka piwa ufundowana przez Stanisława Rafacz.Drużyny zajęły miejsca w następującej kolejności: Podczerwone,Białka,Ratułów i Długople.Dziękujemy wszystkim za wspólne emocje i świetne sportowe wydarzenie!

By pozostał po nas ład i czystość potrzebni byli chętni do sprzątania a należeli do nich:Władysław Krzysiak,Stanisław Ciężczak,Maria i Natalia Ratułowskie,JadwigaMulica i Władysław Kois.

Wszystkim zgromadzonym gościom,którzy zaszcycili nas swoją obecnością,tym którzy niestrudzenie pracowali,pomagali,gotowali czy pilnowali,tym którzy wytrwale oddawali swój czas,umiejętności,swoje chęci i serca w to by wspólny piknik mógł się udać i być sukcesem składamy tradycyjne,staropolskie z głębi serca płynące:BÓG ZAPŁAĆ!!!!!!!!!

Podziękowania należą się również wszystkim sponsorom bez których impreza nie mogła się udać,a należeli do nich:

SPONSORZY PIKNIK 2017

BELMONT SAUSAGE-ANNA WALLY MULICA

REDYK TRAVEL

MARIA STANISŁAW RAFACZ

JANINA ANDRZEJ PARA

ANTONINA MORAWA

GRAŻYNA WŁADYSLŁAW KOIS

CZESŁAWA STANISŁAW CIĘZCZAK

HALINA PIOTR TYLKA

ANNA PIOTR STASZEL

KATARZYNA KAZIMIERZ RAFACZ

HENRYK MICHAŁ CIĘŻCZAK

JADWIGA JÓZEF RAFACZ

ELŻBIETA TADEUSZ STASZEL

ZOFIA FRANCISZEK POLAK

TERESA JAN TYLKA

JANINA PAWLIKOWSKA

ANIELA HENRYK CIĘŻCZAK

KATARZYNA  STANISŁAW STASZEL

JANINA STASZEL

HALINA MARIUSZ WINNICKI

JADWIGA MULICA

HALINA WOJCIECH  KRUPA

DANUTA ANDRZEJ KRZYSIAK

MARIA WLADYSŁAW KRZYSIAK

ZESPÓŁ MUZYCZNY ,,RIVER BAND’’ TOMASZ STOPKA

MIDAMERICA BANK CORP-MARTYNA RYSZARD PIKULA

ELŻBIETA STANISŁAW KRUPA

MARIA MULICA

MONIKA MARTIN TCHALAKOV

JADWIGA CZESŁAW DUSZA

STANISŁAW ZOFIA BIAŁOŃ

ZOFIA CZESŁAW CHODOROWICZ

MARIA CZESŁAW KACZMARCZYK

MALGORZATA KRZYSZTOF PROKOP

ANNA CZESŁAW LOWISZ

MARIA STANISLAW BZDYK

STANISŁAWA JÓZEF MARUSARZ

MACIEJ MAŁGORZATA TYLKA

DANUTA STANISŁAW KOZIELEC

STANISŁAWA STANISŁAW CUDZICH

STELLA TOMASZ TALAGA

ANNA ANDRZEJ SKUBISZ            

ZOFIA MACIEJ KUŁACH              

ANNA JÓZEF RAFACZ

MARIA ANDRZEJ BEDNARZ

MONIKA MAREK KRZYSIAK      

TERESA JAN TYLKA

MARIA WOJCIECH GAŁ

MARIA RATUŁOWSKA

TERESA JACEK MULICA

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy z całego serca i zapraszamy ponownie w następnym roku!!!!!

Opracowały:Halina Krupa i Janina Para     Fotografie: Władysław Kois

nowe_bystre_001nowe_bystre_002nowe_bystre_003nowe_bystre_004nowe_bystre_005nowe_bystre_006nowe_bystre_007nowe_bystre_008nowe_bystre_009
nowe_bystre_010nowe_bystre_011nowe_bystre_012nowe_bystre_013nowe_bystre_014nowe_bystre_015nowe_bystre_016nowe_bystre_017nowe_bystre_018
nowe_bystre_019nowe_bystre_020nowe_bystre_021nowe_bystre_022nowe_bystre_023nowe_bystre_024nowe_bystre_025nowe_bystre_027nowe_bystre_028
nowe_bystre_029nowe_bystre_030nowe_bystre_031nowe_bystre_032nowe_bystre_033nowe_bystre_034nowe_bystre_035nowe_bystre_036nowe_bystre_037
nowe_bystre_038nowe_bystre_039nowe_bystre_040nowe_bystre_041nowe_bystre_042nowe_bystre_043nowe_bystre_044nowe_bystre_045nowe_bystre_046
nowe_bystre_052nowe_bystre_053nowe_bystre_054nowe_bystre_055