Poświęcenie obrazu Matki Boskiej Jazowskiej podarowanego ZP w Nowem Bystrem

DrukujEmail

01 W niedzielę 30.06.2019 r., świętowaliśmy w naszej parafii odpust. Msza Św. odprawiona była na ołtarzu polowym. Sprzyjała temu letnia, upalna pogoda. Odpust to imieniny patrona parafii zatem Św. Jana Chrzciciela. Sumę odpustową odprawił Kapelan Związku Podhalan ksiądz Jan Gacek – podobnie jak patron naszej parafii - także świętujący imieniny. Poprosiliśmy księdza Kapelana o odprawienie Mszy Św. także dlatego, że chcieliśmy poświęcić obraz Matki Boskiej Jazowskiej, który otrzymaliśmy jako prezent, podczas zeszłorocznego jubileuszu 30-lecia powstania naszego Oddziału.

Z tych względów czuliśmy się jako gospodarze uroczystości i przygotowaliśmy jej góralską oprawę a także czynnie uczestniczyliśmy w liturgii. Ksiądz Kapelan wielokrotnie dał się poznać jako świetny kaznodzieja. Tak było i u nas. Z pewnością wygłoszone przez niego kazanie wzbudziło refleksję w niejednym sercu. Po Mszy Św. kosztowaliśmy Jaśkowych Placków, które od wielu lat są obowiązkowym elementem odpustu. Zaś na koniec zaprosiliśmy gości do naszej siedziby - na Organistówkę, na wspólne posiady. Wyrazy uznania należą się Jadwidze Jarosz i Bogdzie Stoch za przygotowanie zarówno Organistówki, jak również wspaniałego poczęstunku. Dziękujemy wszystkim naszym gościom: księdzu Kapelanowi, księdzu Proboszczowi, Pani Sołtys Renacie Styrczuli, Janinie i Andrzejowi Parom z nowobystrzańskiego koła Związku Podhalan w Ameryce, Andrzejowi Galicy i Janowi Antolakowi - kolegom strażakom i radnemu, Beacie i Zbigniewowi Sikorom (Zbyszkowi za piękne zdjęcia) a także wszystkim członkom zespołu „Bystrzanie” i naszego Oddziału za to wspólne świętowanie.

Opracowała: Anna Pawlikowska

nowe_bystre_001nowe_bystre_002nowe_bystre_003nowe_bystre_004nowe_bystre_005nowe_bystre_006nowe_bystre_007nowe_bystre_008nowe_bystre_009
nowe_bystre_010nowe_bystre_011nowe_bystre_012nowe_bystre_013nowe_bystre_014nowe_bystre_015nowe_bystre_016nowe_bystre_017nowe_bystre_018
nowe_bystre_019nowe_bystre_020nowe_bystre_021nowe_bystre_022nowe_bystre_023nowe_bystre_024nowe_bystre_025nowe_bystre_026nowe_bystre_027
nowe_bystre_028