Ostatnie pożegnanie ś.p. Grażyny Staszel

01 Ś.p. Grażyna Staszel

1961 – 2021

29 maja 2021 roku zmarła Pani Grażyna Staszel - wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem.

Przybyła do naszej miejscowości w 1986 roku z drugiego końca Polski z Ustki porzucając morze na rzecz Tatr. Do samego końca jej życie osobiste było związane z Nowem Bystrem, gdzie wtopiła się w góralską społeczność, przyjmując gwarę i kulturę regionalną. W szkole podstawowej wychowała wiele pokoleń bystrzańskiej młodzieży ucząc nie tylko chemii i fizyki lecz także postaw społecznych, kulturowych czy środowiskowych. W ramach akcji „Sprzątanie Świata” wraz z uczniami przeprowadzała zbieranie śmieci, które zalegały w różnych miejscach. Jako wychowawca dała się poznać jako osoba twardo stąpająca po ziemi i wymagająca od swoich podopiecznych tego samego a przede wszystkim dobrego zachowania oraz kultury osobistej. Pani Grażyna Staszel uczyła także w Szkole Podstawowej w Zębie i Zespole Szkół Budowlanych w Zakopanem.

Od 1994 roku udzielała się społecznie w OSP Nowe Bystre, gdzie przez wiele lat była sekretarzem i prowadziła kronikę straży. Przez wiele lat przygotowywała młodzież do konkursów z wiedzy pożarniczej. Odznaczona brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Nie zapominała też o nauczycielach emerytach, którzy uczyli w naszej szkole co roku przygotowywała im wraz z uczniami okolicznościowe kartki z życzeniami. Jej społeczną postawę upamiętnia prośba  rodziny do wszystkich osób udających się 2 czerwca 2021 roku na pogrzeb Pani Grażyny Staszel, aby zamiast kwiatów złożyć datki do puszki na rzecz OSP i Szkoły Nowe Bystre.

Cześć jej pamięci!