Nowe Bystre żegna ś.p. Józefa Pajdę

j W dniu 24 stycznia 2022 roku zmarł były druh OSP Nowe Bystre Józef Pajda.  29 stycznia w sobotę na cmentarzu w Cichem w imieniu własnym oraz Zarządu OSP, druhów starszych i młodzieży pożegnał go Prezes OSP Nowe Bystre Stanisław Staszel.
„W dniu dzisiejszym uczestniczymy w ostatniej drodze druha Józefa Pajdy. Był członkiem OSP Nowe Bystre około 20 lat. W tym czasie działał na rzecz ochrony przeciwpożarowej naszej miejscowości i Gminy.

Wiele razy wyjeżdżał do pożarów i działań ratowniczo-gaśniczych jako kierowca.Przez okres dwóch kadencji był gospodarzem naszej remizy. Dał poznać się, jako strażak sumienny, odpowiedzialny za powierzone mienie OSP, wywiązywał się wzorowo z powierzonych zadań. Po wyjeździe do pracy w Austrii zaczął zbiegiem czasu rezygnować z pełnionych funkcji. Przyjeżdżając do Nowego Bystrego często przychodził do remizy, był ciekawy, co dzieje się nowego w jednostce, interesowało go jakie wyniki sportowo – pożarnicze uzyskują nasi strażacy na zawodach, było to jego życie.
Druhu Józefie, za te lata służby, bycia z nami, składam serdeczne podziękowania - Wielki Bóg zapłać. Spoczywaj w spokoju, a ziemia cichowiańska niech Ci będzie lekką.”