Boże Ciało 2012

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

7 czerwca 2007 roku odbyła się pierwsza procesja Bożego Ciała ze Słodyczek. Pięć lat później, o godzinie 11 w Kaplicy na Słodyczkach została odprawiona uroczysta msza święta. Po jej zakończeniu procesja udała się do kościoła parafialnego w Nowem Bystrem.

Na trasie procesji przygotowane zostały ołtarze:
- Pierwszy koło szkoły na Słodyczkach przygotowali mieszkańcy Słodyczek.
- Drugi przy figurce skały przy skręcie na Słodyczki przygotowali mieszkańcy górnej części Nowego Bystrego.
- Trzeci koło krzyżówki obok domu Państwa Bazalińskich przygotowali mieszkańcy Nowej Drogi i tamtej części parafii.
- Czwarty ołtarz umiejscowiony zostały przy strażnicy i przygotowany został przez strażaków i mieszkańców dolnej części Nowego Bystrego.
Od czwartego ołtarza procesja udała się do kościoła na uroczyste zakończenie obchodów Bożego Ciała.
Pomimo pochmurnych i deszczowych dni poprzedzających Boże Ciało, w tym dniu pogoda się poprawiła a na czas uroczystości zaświeciło słońce.
W obchodach Bożego Ciała licznie uczestniczyli parafianie i zaproszeni goście. Najmłodsi procesję uświetniali sypaniem kwiatów i dzwonieniem dzwoneczkami. W uroczystościach uczestniczyły osoby z całego przedziału wiekowego: od najmłodszych, dzieci komunijne, młodzież po starszych i druhów Ochotniczej Straży Pożarnej. Trasa procesji z Kaplicy w Słodyczkach do Kościoła Parafialnego w Nowem Bystrem jest najdłuższą jaka się odbywa w naszej Parafii. Nie zniechęciło to jednak seniorów i najstarszych mieszkańców naszej parafii, którzy także licznie zjawili się na uroczystości Bożego Ciała.
Poczty sztandarowe wystawiły:
- OSP Ratułów
- OSP Nowe Bystre
- Zespół Szkół w Nowem Bystrem
- Związek Podhalan Nowe Bystre
Dziękujemy organizatorom z ramienia parafii: ks. Aleksandrowi Salamonowi, organistemu, kościelnemu oraz muzykantom, którzy uświetniali uroczystość. Dziękujemy wszystkim, którzy zapewniali bezpieczeństwo w trakcie uroczystości: Policji, druhom z OSP Ratułów i OSP Nowe Bystre.
Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości składamy serdeczne podziękowania.

Tekst i fotografie: Zbigniew Sikora

Poniżej przedstawiamy tylko niektóre zdjęcia z GALERII - skąd wybrane fotografie można też pobrać i wywołać.

nowe_bystre_boze_cialo_011nowe_bystre_boze_cialo_025nowe_bystre_boze_cialo_033nowe_bystre_boze_cialo_018nowe_bystre_boze_cialo_001nowe_bystre_boze_cialo_037nowe_bystre_boze_cialo_004nowe_bystre_boze_cialo_046nowe_bystre_boze_cialo_017
nowe_bystre_boze_cialo_006nowe_bystre_boze_cialo_016nowe_bystre_boze_cialo_014nowe_bystre_boze_cialo_012nowe_bystre_boze_cialo_023nowe_bystre_boze_cialo_049nowe_bystre_boze_cialo_026nowe_bystre_boze_cialo_042nowe_bystre_boze_cialo_032
nowe_bystre_boze_cialo_015nowe_bystre_boze_cialo_003nowe_bystre_boze_cialo_035nowe_bystre_boze_cialo_043nowe_bystre_boze_cialo_002nowe_bystre_boze_cialo_028nowe_bystre_boze_cialo_041nowe_bystre_boze_cialo_024nowe_bystre_boze_cialo_027
nowe_bystre_boze_cialo_005nowe_bystre_boze_cialo_031nowe_bystre_boze_cialo_010nowe_bystre_boze_cialo_039nowe_bystre_boze_cialo_009nowe_bystre_boze_cialo_007nowe_bystre_boze_cialo_050nowe_bystre_boze_cialo_038nowe_bystre_boze_cialo_044
nowe_bystre_boze_cialo_013nowe_bystre_boze_cialo_051nowe_bystre_boze_cialo_036nowe_bystre_boze_cialo_022nowe_bystre_boze_cialo_030nowe_bystre_boze_cialo_019nowe_bystre_boze_cialo_040nowe_bystre_boze_cialo_048nowe_bystre_boze_cialo_021
nowe_bystre_boze_cialo_047nowe_bystre_boze_cialo_008nowe_bystre_boze_cialo_045nowe_bystre_boze_cialo_020

Nowe Bystre Boże Ciało 2012