Loginmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj148
mod_vvisit_counterWczoraj222
mod_vvisit_counterMiesiąc2449

ONline 5

Dar Koła Nowe Bystre Związku Podhalan w Chicago USA

DrukujEmail

W dniu 27.04.2006 został przekazany Józkowi Kuźmie elektryczny wózek inwalidzki ufundowany przez nowobystrzański oddział Związku Podhalan w Chicago USA.

Józek od wielu lat jeździ tylko na zwykłym wózku inwalidzkim i nie miał do tej pory możliwości samodzielnego poruszania się poza obrebęm domu. Podarowany terenowy wózek elektryczny pozwala mu teraz na samodzielne wyjazdy do kościoła,sklepu czy sąsiadów a nawet poza granice Nowego Bystrego.

Jego opiekunowie przygotowali podjazd umożliwiający dojazd z domu na drogę. W dniu otrzymania wózka ,po krótkim kursie obsługi Józek od razu wyruszył na zwiedzanie wsi. Jak widać na poniższych zdjęciach jego radośc była przeogromna. Należy przypomnieć, że jest to już drugi tego typu dar od Nowobystrzan z Chicago.Przed kilkoma laty dofinansowali oni zakup wózka elektrycznego Stanisławie Bazalińskiej. Z całego serca: Bóg zapłać!

Nowe Bystre wozek-001Nowe Bystre wozek-002Nowe Bystre wozek-003Nowe Bystre wozek-004Nowe Bystre wozek-005Nowe Bystre wozek-006Nowe Bystre wozek-007Nowe Bystre wozek