Loginmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj141
mod_vvisit_counterWczoraj222
mod_vvisit_counterMiesiąc2442

ONline 3

Dar koła Nowe Bystre ZP USA dla Szkoły w Nowem Bystrem

DrukujEmail


W sobotę 30-go czerwca 2007r. w szkole zakończono wymianę 10 okien, które zostały ufundowane przez działający w USA Związek Podhalan koło Nowe Bystre. Pierwsze siedem okien zostało zamontowane w zeszłym roku przez firmę Viko. Montaż ostatnich trzech nowych oknien przeprowadziła firma Dako z Nowego Sącza. Posiadają one między innymi bezpieczne szyby, które w przypadku rozbicia nie spowodują zagrożenia dla dzieci.


Ufudowanie przez nowobystrzan z USA dziesięciu okien sprawiło,że wszystkie klasy posiadają teraz zmienioną stolarkę okienną a w klasach jest cieplej i ciszej. Wszycy mieszkańcy pragną gorąco podziękować bystrzańskiej Polonii za tak cenny dar. Nasi krajanie w USA już wielkorotnie udowodnili swoje zaangażowanie w sprawy Nowego Bystrego i naszej parafii.
Należy podziękować też mieszkańcom Nowego Bystrego, Komitetowi Rodzicielskiemu za pomoc w odnawianiu i dofinansowaniu naszej szkoły. Mamy nadzieję,że władze Gminy Poronin widząc takie zaangażowanie mieszkańców i Polonii przeznaczą większe środki na Szkołę w Nowem Bystrem aby jak najszybciej zatrzymać postępujące niszczenie budynku.

Tekst i fotograie: Zbigniew Sikora

image1okna 001okna 003okna 005okna 006