Loginmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj145
mod_vvisit_counterWczoraj222
mod_vvisit_counterMiesiąc2446

ONline 4

Piknik koła Nowe Bystre i Ratułów Związku Podhalan w USA

DrukujEmail

W niedzielę 13 lipca 2008 r mszą świętą odprawioną przez ks. Stanisława Drewniaka w grocie Matki boskiej Fatimskiej w Remont rozpoczął się trzeci piknik zorganizowany przez bystrzańskie i ratułowniańskie koła Związku Podhalan w USA.
Po skończonej Eucharystii wszyscy udali się na wspólne posiady. Dla głodnych kucharze: Grażyna Kois, Władysława Bielańska, Stanisław Ciężczak, Anna i Piotr Staszlowie, Stanisław Knapczyk, serwowali smaczne golonki, pieczonego barana i kiełbasę, kurczaki, kiszkę z kapustą i  parówki . 

Pragnienie można było ugasić zimnym piwem z beczki podawanym przez Franków: Polaka i Bielańskiego, Piotra Tylkę, a o odpowiednią dla piwa temperaturę i wymianę beczek dbał Andrzej Para.

Finansami i biletami zajmowały się Janina Para, Maria Rafacz, Maria Bzdyk, Czesława Ciężczak, Maria Krzysiak. Porządku na parkingu pilnowali Magdalena i Krzysztof Ptakowie, Stanisław Bzdyk, Jan Jarząbek. 

Muzykę zapewnił DJ z Archer Video Express oraz kapela góralska w składzie: Władysław Fudala, Poldek Kułach, Jurek Jarząbek, Józek Słodyczka i Jan Wilkus. Swoje umiejętności zaprezentowały dziewczynki z zespołu "Ychtis" ze Śląska. Nasi najmłodsi bawili się wspólnie z klownem, w rolę którego weszła Kasia Naglak. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w śpiewie i podczas wspólnej zabawy. 

Piknik nie mógłby się objeść bez loterii fantowej. Sprzedano prawie wszystkie bilety a ich rozprowadzaniem zajęła się królowa Związku Podhalan Karolina Bzdyk, której pomagały Antonina Morawa, Iwona Staszel i Maria Bzdyk. Do wygrania było wiele cennych nagród, a głównymi nagrodami były 3 rowery. Losowanie poprowadzili: Antonina Morawa i Władysław Kois. Niestety kiedy nastał zmierzch piknik trzeba było zakończyć, zapraszając wszystkich na następny rok. Na pewno, kto był na tegorocznym pikniku wracał do domu zadowolony.
Prezesi kół Antonina Morawa i Andrzej Para wraz z zarządami pragną podziękować wszystkim, którzy się na tym pikniku zjawili, wyrażając swoje poparcie dla inicjatyw podejmowanych przez zarządy obydwu kół. Należy tez podziękować wszystkim tym, którzy poświęcili wiele swojego czasu na to aby piknik wypadł jak najlepiej. Dziękujemy więc góralskiej muzyce, księdzu Stanisławowi Drewniakowi, królowej Związku Podhalan Karolinie Bzdyk a także wszystkim sponsorom: Annie i Piotrowi Staszkom, Marii i Władysławowi Krzysiakom, Annie i Władysławowi Mulicom z Wally's Market, Janinie i Andrzejowi Parom, Władysławie i Franciszkowi Bielańskim, Marii i Stanisławowi Rafaczom, Annie i Wacławowi Ustupskim W.A. Rewelers, Antoninie Morawie, Marcinowi Przybylskiemu - Novelty Trade, Małgorzacie i Edwardowi Chlebkom, Grażynie i Władysławowi Koisom, Marii Mulica, Katarzynie i Stanisławowi Staszlom, Halinie i Piotrowi Tylkom, Janinie Staszel, Zofii i Franciszkowi Polakom, Katarzynie i Arturowi Zahorom - Daisy Crystal Design, Krystynie Gil - Best Taste Deli, Annie i Czesławowi Łowiszom, Czesławie i Stanisławowi Ciężczakom, Beacie Pawlak - Argus Financial, Olimpia Bakery, Wojciechowi Chramcowi - Archer Video Express, Władysławowi Rusnak - Wally Renta Car, Anieli i Henrykowi Ciężczakom, Małgorzacie i Maciejowi Tylkom, Władzia's Deli. Jednocześnie informujemy, ze dochód z pikniku został przeznaczony na cele charytatywne kół. Część kwoty zebranej w czasie mszy została przeznaczona dla Królowej Związku Podhalan, która z kolei te pieniądze zawiozła potrzebującym dzieciom na Podhalu w Polsce. Zebrano też pieniądze dla rodziny tragicznie zmarłego Władysława Urbasia.
BÓG WAM WSZYSTKIM ZAPŁAĆ !

usa_nowe_bystre-1usa_nowe_bystre-10usa_nowe_bystre-2usa_nowe_bystre-3usa_nowe_bystre-4usa_nowe_bystre-5usa_nowe_bystre-6usa_nowe_bystre-7usa_nowe_bystre-8
usa_nowe_bystre-9usa_nowe_bystre