Loginmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj141
mod_vvisit_counterWczoraj222
mod_vvisit_counterMiesiąc2442

ONline 2

Czwarty piknik koła Nowe Bystre i Ratułów Związku Podhalan w USA

DrukujEmail

W niedzielę 23 sierpnia 2009 r. u ojców Franciszkanów w Lemont odbył sie czwarty już z kolei piknik koła nr.71 Nowe Bystre i kola nr.55 Ratułów. W grocie Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 12 w samo południe piknik rozpoczęto uroczysta Mszą Świętą. Eucharystii przewodniczyli kapelani naszych kół: ks.Tadeusz Dzieszko, ks. Stanisław Drewniak oraz przebywający gościnnie w USA ks. Andrzej Godlewski.

Homilie wygłosił ks. Stanisław Drewniak. Pierwsze i drugie czytanie oraz psalmy odśpiewał wiceprezes koła Ratułów Władysław Kois, do mszy służyli Dariusz i Patryk Kois. Obecne były poczty sztandarowe naszych kół oraz góralska muzyka. Na zakończenie mszy prezeska kola Ratułów Antonina Morawa powitała zgromadzonych a zarazem podziękowała tym, którzy przybyli a wśród nich obecni byli wiceprezes ZPPA Antoni Plewa, sekr. finansowy Maria Rafacz i Marszalek Franciszek Bielański.
Jak to w powiedzeniu, najpierw coś dla ducha a później dla brzucha. Po mszy wszyscy udali się na miejsce pikniku, gdzie czekało na nich bardzo wiele atrakcji i pyszne jedzenie. Najlepsze gospodynie z naszych kół: Grażyna Kois, Władysława Bielańska, Halina Tylka, Anna i Piotr Staszel, Anna Bobak, Maria Bafia przygotowały golonkę, kiszke z kapusta, bigos, parowki, pieczone kury a na słodko gofry i rożne ciasta oraz wiele innych smakołyków. Był też ser owczy, oscypki i zentyca a wszystko to dorośli mogli przepić zimnym piwem z beczki o którego odpowiednia temperaturę dbał prezes Andrzej Para a do kufli piwo rozlewali Piotr i Jan Tylka, Franciszek Polak i Władysław Mulica. Finansami i biletami zajmowały się: Janina Para, Czesława Ciezczak, Monika i Maciej Styrczula, Anna Rys z córkami. Porządku na parkingu pilnowali Magdalena Ptak, Krzysztof Para, Jan Jarząbek, Stanisław Bzdyk, Sabina Staszel i Kamila Fudala.
Kiedy pragnienie zostało ugaszone a głód przestał dokuczać, to nadmiar kalorii można było zgubić przy muzyce z płyt CD Archer Express lub muzyce kapeli góralskiej w składzie Władysław Fudala, Krzysztof Bubla, Józef Słodyczka, Leopold Kułach, Bronisław Michalik i Jan Wilkus. Dla naszych milusińskich były organizowane gry i zabawy, które prowadził klaun. Tak dzieci jak i dorośli mogli skorzystać z przejażdżki dorożką konną. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty sponsorowane przez Marię Mulica, Halinę Tylka, Janinę Para, Annę Staszel, Antoninę Morawa. Dwa jumpersy do dziecięcych zabaw sponsorowali Martina i Ryszard Pikulaz MidAmericanBankCorp.
Na boisku został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Ratułów/Nowe Bystre i Podczerwone. 2 do 0 zwyciężyła drużyna połączonych kół Ratułowa i Nowego Bystrego, ona też otrzymała puchar ufundowany przez nasze koła. Piknik nie mógł obejść się bez loterii fantowej, na której do wygrania było wiele cennych nagród a wśród nich 2 rowery ufundowane przez Marię i Stanisława Rafacz. Loterie przeprowadził Władysław Kois a pomagały mu Renata Tylka i Antonina Morawa.
Starzy górale powiadają, że wszystko co dobre szybko się kończy i tak, kiedy zapadł zmierzch i wszyscy bawili sie w najlepsze trzeba było piknik zakończyć. Ale, zdecydowana większość zapowiedziała, że jeżeli tylko zdrowie dopisze to spotkają sie na przyszły rok.
Prezesi kół Antonina Morawa i Andrzej Para wraz z zarządami dziękują wszystkim tym, którzy przybyli na piknik , tym co włożyli serce w przygotowanie całej imprezy i ofiarodawcom, bratnim kołom, wszystkim. Dziękujemy Księżom, członkom ZG ZPPA i wszystkim sponsorom: Wally's Market, Maria Mulica, Burbank Deli, Olimpia Bakery, Argus Finance, Archer Video Expres, Maria i Stanisław Rafacz, Salon Moda-Gosia i Edward Chlebek, Martina i Ryszard Pikula, Władysława Bielańska, Janina i Andrzej Para, Antonina Morawa, Grażyna i Władysław Kois, Czesława Ciezczak, Halina i Piotr Tylka, Anna i Piotr Staszel, Kazimierz Rafacz, Monika i Maciej Styrczula, Anna Rafacz, Elżbieta i Tadeusz Staszel, Tadeusz Opacian, Zofia i Franciszek Polak, Teresa i Jan Tylka, Luxcar rental - Władysław Rusnak, Leon Król, Maria i Wojciech Jędrol, Maria Kułach, Aniela i Henryk Ciezczak.

Janina Para

P1030953P1030960P1030975P1030978P1030979P1030981P1030988P1030989P1030996
P1040013P1040024