Loginmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj142
mod_vvisit_counterWczoraj222
mod_vvisit_counterMiesiąc2443

ONline 3

Piknik koła Nowe Bystre i Ratułów Związku Podhalan w USA

DrukujEmail

02 W niedzielę 18 sierpnia 2013 r. u Ojców Franciszkanów w Lemont, odbył się 8 z kolei piknik koła 55 Ratułów i koła 71 Nowe Bystre Związku Podhalan w USA.
Niedzielny poranek powitał wszystkich którzy pojawili się w Lemont wspaniałą pogodą .

Piknik rozpoczęto uroczystą Mszą Św. przy Grocie Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 12:00 w południe. Eucharystii przewodniczyl kapelan koła Ratułów ks. Stanisław Drewniak, czytania oraz psalm odśpiewał vice-prezes koła Ratułów Władysław Kois. Do mszy św. służył Patrick Kois. Oprócz pocztów sztandarowych naszych kół obecne były rownież sztandary z koła Biały Dunajec i z koła Czerwienne. Do mszy przygrywała góralska muzyka.Na zakończenie mszy świętej, prezeska koła Ratułów Czesława Ciężczak i prezes koła Nowe Bystre Andrzej Para przywitali wszystkich i podziękowali za tak liczne przybycie. Zaprosili oni wszystkich obecnych na kontynuację pikniku.01 Wszyscy, którzy brali udział w naszym pikniku w poprzednie lata,wiedzieli że czeka na nich smaczne jedzenie, zimne napoje i wiele atrakcji. A ci, którzy przybyli pierwszy raz na nasz piknik, mieli się dopiero o tym przekonać. 

Kuchnia pracowała już od rana, a najlepsi kucharze z naszych kół przygotowali jak co roku smaczne jedzenie.
Wiadomo już od dawna, że nawet jak najlepsze jedzenie może być przyczyną niestrawności żołądka gdy nie jest niczym popite, dlatego organizatorzy zadbali też i o zimne napoje. Zdecydowanie jednak wśród pełnoletnich uczestników pikniku, wielkim powodzeniem cieszył się złocisty trunek zwany ‘’PIWO’’. Nadzór nad dystrubutorem piwa sprawował prezes koła Nowe Bystre Andrzej Para, dbając o należytą temperaturę i wymiane pustych beczk na pełne.
Wiadomo, że jak jest piknik to musi być też i wielka loteria fantowaj. Do wygrania było wiele cennych nagród, jako nagrodą główną w tym roku byl Ipod, telewizor i 2 rowery.
Niestety, ale co dobre szybko sie konczy, dlatego widząc zachodzące słońce i powoli zapadający zmierzch, trzeba było wszystkim podziękować za udział w pikniku rownoczesnie zapraszając wszystkich już za rok.
Prezesi kół Czeslawa Ciężczak i Andrzej Para wraz z zarządami pragną podziękować wszystkim tym co włożyli dużo serca w przygotowanie całej imprezy,obsłudze, sponsorom i ofiarodawcom.
Dziękujemy również kapelanowi koła ks. Stanisławowi Drewniak, muzyce góralskiej a w szczególny sposób pragniemy podziękowć wszystkim tym, którzy przybyli na nasz piknik z bliska i z daleka, przyjaciołom, członkom i sympatykom naszych kół, wszystkim tym którzy lubią się bawić z góralami, oraz przedstawicielom bratnich kół .

Serdeczne i Szczere Bóg Zaplac
Do zobaczenia za rok

Prezes Andrzej Para

02usa_nowe_bystre_001usa_nowe_bystre_002usa_nowe_bystre_003usa_nowe_bystre_004usa_nowe_bystre_005usa_nowe_bystre_006usa_nowe_bystre_007usa_nowe_bystre_008
usa_nowe_bystre_009usa_nowe_bystre_010usa_nowe_bystre_011usa_nowe_bystre_012usa_nowe_bystre_013usa_nowe_bystre_014usa_nowe_bystre_015usa_nowe_bystre_016usa_nowe_bystre_017
usa_nowe_bystre_018usa_nowe_bystre_019usa_nowe_bystre_020usa_nowe_bystre_022usa_nowe_bystre_023usa_nowe_bystre_024usa_nowe_bystre_025usa_nowe_bystre_026usa_nowe_bystre_027
usa_nowe_bystre_028usa_nowe_bystre_029usa_nowe_bystre_030usa_nowe_bystre_031usa_nowe_bystre_032usa_nowe_bystre_033usa_nowe_bystre_034usa_nowe_bystre_035usa_nowe_bystre_036