Górole Aktualności

Razem dla Fabiana – zabawa charytatywna

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 01 lipca 2018 03:45

fabian_stoch 30 czerwca 2018 roku Fundacja Karola Stopki MŁODOŚĆ-TALENT-PODHALE zorganizowała w remizie OSP Nowe Bystre zabawę charytatywną- "Dla Fabiana". Zagrali HAJLANDERY w składzie: Andrzej Jarząbek „Fiś”, Robert Czech, Paweł Trebunia „Tutka”, Stanisław Galica-Kasecka, Bartłomiej Wysocki.

Silna jak Halny - Maria Zubek Potocno

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora sobota, 14 kwietnia 2018 14:42

01 Bartłomiej Jurecki fotoreporter Tygodnika Podhalańskiego portretuje niezwykłe góralskieh twarze i charaktery. Po serii zdjęć góroli „Twardych jak skala” przyszedł czas na portrety góralek „Silnych jak halny”. W niezwykłych okolicznościach  pierwszy portret wykonał Marii Zubek Potocnej z Nowego Bystrego.

Twardy jak skała - Jan Staszel "Zawodzion"

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora piątek, 13 kwietnia 2018 13:31

01 Bartłomiej Jurecki fotoreporter Tygodnika Podhalańskiego rozpoczął projekt uwiecznienia na fotograficznym portrecie niezwykłych góralskich twarzy i charakterów. Jego prace już uzyskały liczne nagrody na konkursach fotograficznych i planowane jest wydanie książki z tymi portretami. W siedemnastej sesji sportretował Jana Staszla „Zawodziana” z Nowego Bystrego.

„Siła” i „Moc” na ostatkach dla Marzenki Sądelskiej z Maruszyny

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora sobota, 10 lutego 2018 00:00

W sobotę 10 lutego 2018 r. w remizie OSP w Nowem Bystrem odbyła się zabawa charytatywna z której całkowity dochód przeznaczony jest dla 18-to letniej Marzenki Sądelskiej z Maruszyny. Już od godziny 20 przybywały tłumy chętnych, aby na ostatniej zabawie w tym karnawale wesprzeć kolejną inicjatywę Fundacji Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale. Zabawa była wspaniała bowiem do tańca przygrywali fenomenalni muzykanci z zespołu "Hajlandery " w składzie: Andrzej Jarząbek „Fiś”, Robert Czech, Stanisław Galica  „Kasecka”, Paweł Trebunia „Tutka”, Bartek Wysocki.

Pożegnaliśmy Marię Zubek „Potocnom”. Żyła 100 lat i 98 dni.

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora środa, 03 stycznia 2018 19:21

05

 

  

25 września 2017 roku Maria Zubek „Potocno” obchodziła swoje setne urodziny. Zmarła 1 stycznia 2018 roku o godzinie pierwszej w południe.

 

Strona 4 z 15