Aktualności

Wesołych Świąt

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora czwartek, 18 kwietnia 2019 09:28

Z okazji Świąt Wielkanocnych składam wszystkim mieszkańcom najlepsze życzenia. Niech ten wyjątkowy czas napełni Państwa serca otuchą, nadzieją oraz pozwoli przezwyciężyć największe trudności a Zmartwychwstały Chrystus przyniesie spokój, szczęście i radość.
Życzy sołtys wsi Nowe Bystre Renata Styrczula

I Nowobystrzańskie Babskie Posiady

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 10 marca 2019 18:40

nowe_bystre_026 5 marca 2019 roku w remizie OSP odbyły się pierwsze Nowobystrzańskie Babskie Posiady, na które przybyły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz wiele kobiet z naszej miejscowości. Podczas tego spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet, od przybyłej męskiej ekipy otrzymały one mnóstwo życzeń. Dobry i wesoły nastrój wprowadziły występy żeńskiego kabaretu Marusyniańki oraz męskiego nowobystrzańskiego zespołu „Czerwone Szelki”.

III Charytatywne Posiady z Hajlanderami

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 03 marca 2019 18:00

nowe_bystre_012 2 marca 2019 roku w nowobystrzańskiej remizie OSP odbyły się III Charytatywne Posiady z Hajlanderami, które zorganizowała Fundacja Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale. Wspaniałą zabawę zapewnili Hajlanderzy w składzie:Krzysztof Czech, Robert Czech, Bartłomiej Wysocki, Paweł Medes, Stanisław Rzadkosz. Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Cristiana z Kościeliska. Zebraliśmy 17 121 zł !  Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Nowem Bystrem

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora czwartek, 14 lutego 2019 18:59

01 W dniu 10 lutego 2019 roku odbyło się zebranie wiejskie, zwołane przez Wójta Gminy Poronin Panią Anitę Żegleń w Sołectwie Nowe Bystre.  W zebraniu, które odbyło się w remizie OSP uczestniczyły 124 osoby. Poruszano sprawy ważne dla mieszkańców Nowego Bystrego oraz przeprowadzono wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej. Z pośród kandydatów na Sołtysa Nowego Bystrego wybrana została Pani Renata Styrczula, której kadencja będzie trwać pięć lat do 2024 roku. W skład nowej Rady Sołeckiej weszli:

Złote Gody Heleny i Franciszka Staszlów oraz Ludwiny i Stanisława Łacków

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora czwartek, 14 lutego 2019 14:44

0102 W dniu 15 stycznia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” parom małżeńskim, które zawarły związek małżeński w 1968 r., poprzedzona Mszą Św. Odprawioną w Kościele Św. Marii Magdaleny w Poroninie.
Podczas spotkania Pani Wójt Gminy Anita Żegleń złożyła jubilatom życzenia i wręczyła medale od prezydenta RP Andrzeja Dudy. Życzenia złożył parom również Wice Wójt Stanisław Bafia. Jubilaci otrzymali od władz Gminy Poronin kwiaty i upominki.

Strona 1 z 15