Aktualności

Ostatnie pożegnanie Władysława Sikory społecznika i nauczyciela

01 W dniu 25 marca 2024 roku zmarł Pan Władysław Sikora - wielki społecznik, Sekretarz Zarządu OSP Nowe Bystre, Dyrektor i nauczyciel Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem.
We wtorek 2 kwietnia podczas uroczystości pogrzebowych, w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Nowem Bystrem w imieniu własnym, Zarządu OSP, druhów starszych i młodzieży oraz całej społeczności naszej miejscowości pożegnał go Prezes OSP druh Stanisław Staszel.

Wizyta w Chicago przedstawicieli Fundacji Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale

01 Witam !

Podsumowanie naszej wizyty w Chicago , dzięki zaproszeniu koła nr. 71 - Nowe Bystre przy ZPPA . Pragnę złożyć podziękowanie za serdeczne przyjęcie naszej fundacyjnej delegacji na obchody 25-lecia koła Nowe Bystre , za poświęcony czas , w którym pokazaliście nam kawał tak wielkiego kontynentu , który obraliście sobie za drugi dom i drugą ojczyznę . Co nas bardzo uderzyło i zapisało się w naszej pamięci jest to , jak kultywuje się tradycję, mowę i gościnność swoich przodków z Polski - z Podhala ! Jednym z większych wrażeń była msza święta inaugurująca na rozpoczęcie obchodów 25-lecia, a konkretnie, o ile dobrze policzyłem - 33 poczty sztandarowe pobliskich kół. To chyba całe Podhale !!! Powtarzam po raz kolejny, my w kraju możemy się uczyć tego od was! Z kolei na bankiecie występ młodzieży już urodzonej w USA, a tak czysto zaśpiewany i wytańczony . Uderza również to jak bardzo tęsknicie za Polską , jak wypytywaliście nas co dzieje się w Nowem Bystrem i okolicach.

Nowe Bystre Redyk 2023

niedziela, 29 października 2023 19:50

Jubileusz 35-lecia powstania Oddziału Związku Podhalan

35_zp_2023 W dniu 17.09.2023 r., podobnie jak przed 5 laty przy wręcz letniej pogodzie,  w Nowem Bystrem odbył się jubileusz 35-lecia powstania Oddziału Związku Podhalan.
Wspominając historię:  ognisko Związku Podhalan w Nowem Bystrem zostało założone w  grudniu 1988 roku.

Zbiórka na Odbudowę domków po pożarze

00 Pod wieczór 13 sierpnia 2023 roku, wybuchł pożar w jednym z domków położonych w nowobystrzańskim przysiółku Kule. Strażacy z poświęceniem walczyli, aby uratować sąsiednie dwa domy, które uległy jednak nadpaleniu. Niestety niemal doszczętnie spłonął środkowy budynek. Pożar gasiło kilkanaście zastępów straży OSP między innymi: z Nowego Bystrego, Dzianisza Górnego i Dolnego, Kościeliska, Zębu, Suchego, Bustryku, Poronina, oraz jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Zakopanego.

Na portalu zrzutka.pl rozpoczęła się zbiórka pieniędzy dla właścicieli domków.

„Był to ich cały dorobek życia, na który ciężko pracowali jako młode małżeństwo z dwójką dzieci. Serdecznie proszę o wsparcie zrzutki, liczy się każdy najmniejszy gest ponieważ DOMKI NIE BYŁY UBEZPIECZONE. Serducho pęka widząc taką tragedię” – napisała Beata Lassak organizatorka zbiórki, siostra i szwagierka poszkodowanych.

Strona 1 z 17