Loginmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj23
mod_vvisit_counterWczoraj106
mod_vvisit_counterMiesiąc23

ONline 3
USA Wiadomości koła Nowe Bystre Związku Podhalan

Góralska restauracja "Szałas" w Chicago istnieje już 5 lat

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora piątek, 21 grudnia 2007 17:43

Góralska restauracja "Szałas" w Chicago znalazła się w anglojęzycznym czasopiśmie The Best the World Travel TOP 100, które można znaleźć na pokładach amerykańskich samolotów. Tak się składa, że artykuł ukazał się w 5. rocznicę otwarcia restauracji

Wielki odpust piknik koła Nowe Bystre Związku Podhalan w USA

DrukujEmail

Wpisany przez Janina Para niedziela, 29 lipca 2007 16:57

29 lipca 2007 o godz. 12-tej w południe w Grocie Matki Bożej Fatimskiej u ojców Franciszkanów w Lemont, została odprawiona suma odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela patrona parafii Nowe Bystre. Msza św. zostala odprawiona przez naszego goscia z Polski ks. Kanonika Krzysztofa Kocota wspólnie z kapelanem koła #71 Nowe Bystre Tadeuszem Dzieszko i kapelanem koła #55 Ratułów Stanisławem Drewniakiem.

Dar koła Nowe Bystre ZP USA dla Szkoły w Nowem Bystrem

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora sobota, 30 czerwca 2007 16:50


W sobotę 30-go czerwca 2007r. w szkole zakończono wymianę 10 okien, które zostały ufundowane przez działający w USA Związek Podhalan koło Nowe Bystre. Pierwsze siedem okien zostało zamontowane w zeszłym roku przez firmę Viko. Montaż ostatnich trzech nowych oknien przeprowadziła firma Dako z Nowego Sącza. Posiadają one między innymi bezpieczne szyby, które w przypadku rozbicia nie spowodują zagrożenia dla dzieci.

Opłatek Związku Podhalan w USA koło Nowe Bystre

DrukujEmail

Wpisany przez Janina Para sobota, 20 stycznia 2007 18:34

W sobotę 20-go Stycznia 2007r. W kole nr.71 Nowe Bystre pod patronatem św. Jana Chrzciciela, odbył się kolejny opłatek noworoczny, tradycyjnie rozpoczęty msza św. w kościele św. Kamila.

 

Zabawa Andrzejkowa koła Nowe Bystre Związku Podhalan w USA

DrukujEmail

Wpisany przez Janina Para sobota, 28 października 2006 16:22

Związek Podhalan USA koło Nowe Bystre zorganizowało zabawę andrzejkową.

 
 

Odpust Związku Podhalan koło Nowe Bystre i Ratułów

DrukujEmail

Wpisany przez Janina Para niedziela, 06 sierpnia 2006 16:18

Związek Podhalan USA koło N.Bystre wspólnie z kołem 55 Ratułów zorganizowało odpust. Uroczystą Mszę Świętą celebrowali nasi Kapelanie Ks. Tadeusz Dzieszko i Ks. Stanislaw Drewniak. W tym dniu świętowaliśmy też 25-tą rocznicę ślubu Marii i Władysława Krzysiaków. Po zakończeniu uroczystości religijnych wszyscy udali się na piknik.

 

Dar Koła Nowe Bystre Związku Podhalan w Chicago USA

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora czwartek, 27 kwietnia 2006 11:02

W dniu 27.04.2006 został przekazany Józkowi Kuźmie elektryczny wózek inwalidzki ufundowany przez nowobystrzański oddział Związku Podhalan w Chicago USA.

Józek od wielu lat jeździ tylko na zwykłym wózku inwalidzkim i nie miał do tej pory możliwości samodzielnego poruszania się poza obrebęm domu. Podarowany terenowy wózek elektryczny pozwala mu teraz na samodzielne wyjazdy do kościoła,sklepu czy sąsiadów a nawet poza granice Nowego Bystrego.

 
 

Strona 6 z 7