Loginmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj23
mod_vvisit_counterWczoraj275
mod_vvisit_counterMiesiąc2134

ONline 2
USA Wiadomości koła Nowe Bystre Związku Podhalan

dziesięciolecie Koła #71 Nowe Bystre ZPPZ w USA

DrukujEmail

Wpisany przez Janina Para niedziela, 08 lutego 2009 00:28

8-go Lutego 2009 r. data, która długo pozostanie w pamięci, a jest to jubileusz 10-cio lecia założenia kola #71 Nowe Bystre, pod patronem św. Jana Chrzciciela działający przy Zarządzie Głównym ZPPA, który rozpoczął sie Msza święta w kościele Św. Kamila o godz. 2:30 po południu. Msza św. zgromadziła olbrzymią ilość wiernych przybyłych w swoich pięknych strojach góralskich. Mszy św. przewodniczył długoletni kapelan ZPPA o. Wacław Lech. 

Nowy Zarząd koła Nowe Bystre Związku Podhalan w USA

DrukujEmail

Wpisany przez Janina Para niedziela, 07 grudnia 2008 19:50

Dnia 7-go Grudnia 2008 roku w Domu Podhalan odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze koła # 71 Nowe Bystre . W obecności 21 członków koła na zebraniu został wybrany nowy zarząd.


Skład nowego zarządu:

Piknik koła Nowe Bystre i Ratułów Związku Podhalan w USA

DrukujEmail

Wpisany przez Janina Para niedziela, 13 lipca 2008 19:17

W niedzielę 13 lipca 2008 r mszą świętą odprawioną przez ks. Stanisława Drewniaka w grocie Matki boskiej Fatimskiej w Remont rozpoczął się trzeci piknik zorganizowany przez bystrzańskie i ratułowniańskie koła Związku Podhalan w USA.
Po skończonej Eucharystii wszyscy udali się na wspólne posiady. Dla głodnych kucharze: Grażyna Kois, Władysława Bielańska, Stanisław Ciężczak, Anna i Piotr Staszlowie, Stanisław Knapczyk, serwowali smaczne golonki, pieczonego barana i kiełbasę, kurczaki, kiszkę z kapustą i  parówki . 

Góralska restauracja "Szałas" w Chicago istnieje już 5 lat

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora piątek, 21 grudnia 2007 17:43

Góralska restauracja "Szałas" w Chicago znalazła się w anglojęzycznym czasopiśmie The Best the World Travel TOP 100, które można znaleźć na pokładach amerykańskich samolotów. Tak się składa, że artykuł ukazał się w 5. rocznicę otwarcia restauracji

 

Wielki odpust piknik koła Nowe Bystre Związku Podhalan w USA

DrukujEmail

Wpisany przez Janina Para niedziela, 29 lipca 2007 16:57

29 lipca 2007 o godz. 12-tej w południe w Grocie Matki Bożej Fatimskiej u ojców Franciszkanów w Lemont, została odprawiona suma odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela patrona parafii Nowe Bystre. Msza św. zostala odprawiona przez naszego goscia z Polski ks. Kanonika Krzysztofa Kocota wspólnie z kapelanem koła #71 Nowe Bystre Tadeuszem Dzieszko i kapelanem koła #55 Ratułów Stanisławem Drewniakiem.

 
 

Dar koła Nowe Bystre ZP USA dla Szkoły w Nowem Bystrem

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora sobota, 30 czerwca 2007 16:50


W sobotę 30-go czerwca 2007r. w szkole zakończono wymianę 10 okien, które zostały ufundowane przez działający w USA Związek Podhalan koło Nowe Bystre. Pierwsze siedem okien zostało zamontowane w zeszłym roku przez firmę Viko. Montaż ostatnich trzech nowych oknien przeprowadziła firma Dako z Nowego Sącza. Posiadają one między innymi bezpieczne szyby, które w przypadku rozbicia nie spowodują zagrożenia dla dzieci.

 

Opłatek Związku Podhalan w USA koło Nowe Bystre

DrukujEmail

Wpisany przez Janina Para sobota, 20 stycznia 2007 18:34

W sobotę 20-go Stycznia 2007r. W kole nr.71 Nowe Bystre pod patronatem św. Jana Chrzciciela, odbył się kolejny opłatek noworoczny, tradycyjnie rozpoczęty msza św. w kościele św. Kamila.

 
 

Strona 6 z 7