Dzisiaj jest: Wtorek
23 Kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Adalbert, Gerard, Gerarda, Gerhard,
Helena, Jerzy, Wojciech

Do końca roku zostało 253 dni.
Zodiak: Byk
Loginmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj15
mod_vvisit_counterWczoraj142
mod_vvisit_counterMiesiąc2339

ONline 3

Aktualności

Wesołych Świąt

DrukujEmail

Z okazji Świąt Wielkanocnych składam wszystkim mieszkańcom najlepsze życzenia. Niech ten wyjątkowy czas napełni Państwa serca otuchą, nadzieją oraz pozwoli przezwyciężyć największe trudności a Zmartwychwstały Chrystus przyniesie spokój, szczęście i radość.
Życzy sołtys wsi Nowe Bystre Renata Styrczula

Wpisany przez Zbigniew Sikora czwartek, 18 kwietnia 2019 09:28


 

I Nowobystrzańskie Babskie Posiady

DrukujEmail

nowe_bystre_026 5 marca 2019 roku w remizie OSP odbyły się pierwsze Nowobystrzańskie Babskie Posiady, na które przybyły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz wiele kobiet z naszej miejscowości. Podczas tego spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet, od przybyłej męskiej ekipy otrzymały one mnóstwo życzeń. Dobry i wesoły nastrój wprowadziły występy żeńskiego kabaretu Marusyniańki oraz męskiego nowobystrzańskiego zespołu „Czerwone Szelki”.

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 10 marca 2019 18:40


 

III Charytatywne Posiady z Hajlanderami

DrukujEmail

nowe_bystre_012 2 marca 2019 roku w nowobystrzańskiej remizie OSP odbyły się III Charytatywne Posiady z Hajlanderami, które zorganizowała Fundacja Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale. Wspaniałą zabawę zapewnili Hajlanderzy w składzie:Krzysztof Czech, Robert Czech, Bartłomiej Wysocki, Paweł Medes, Stanisław Rzadkosz. Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Cristiana z Kościeliska. Zebraliśmy 17 121 zł !  Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 03 marca 2019 18:00


 

Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Nowem Bystrem

DrukujEmail

01 W dniu 10 lutego 2019 roku odbyło się zebranie wiejskie, zwołane przez Wójta Gminy Poronin Panią Anitę Żegleń w Sołectwie Nowe Bystre.  W zebraniu, które odbyło się w remizie OSP uczestniczyły 124 osoby. Poruszano sprawy ważne dla mieszkańców Nowego Bystrego oraz przeprowadzono wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej. Z pośród kandydatów na Sołtysa Nowego Bystrego wybrana została Pani Renata Styrczula, której kadencja będzie trwać pięć lat do 2024 roku. W skład nowej Rady Sołeckiej weszli:

Wpisany przez Zbigniew Sikora czwartek, 14 lutego 2019 18:59


 

Strona 1 z 51