Podhale i Tatry

Jak powstały Tatry i Podhale

Wpisany przez Zbigniew Sikora poniedziałek, 05 stycznia 2015 10:13

01 Warto poświęcić 20 minut na film przedstawiający jak miliony lat temu z morza wypiętrzyły się Tatry i Podhale. Dlaczego Tatry są takie wysokie, a Podhale takie niskie i płaskie? Dlaczego nie jest zupełnie odwrotnie? Na te i wiele innych pytań odpowiada prof. Jan Środoń ze współpracownikami z Instytutu Nauk Geologicznych PAN, Ośrodka Badawczego w Krakowie.

Nowy dział: PODHALE i TATRY

 

Duje wiater duje

Wpisany przez Zbigniew Sikora wtorek, 12 listopada 2013 14:52

Film z Kasprowego Wierchu

 
 

Widziane z Kasprowego Wierchu

Wpisany przez Witek Kaszkin czwartek, 04 lipca 2013 01:47

kasprowy_001

 

Nie biegać po Orlej Perci i grzecznie stać w kolejce na Giewont ! Fotoradar namierza !

 

Nad Tatrami pojawił się policyjny śmigłowiec, który zastąpił TOPR-wskiego "Sokoła" przebywającego w remoncie.  Już okazał się przydatny w akcji ściągania turysty z rejonu Buczynowych Turnii. Wszystko skończyło się szczęśliwie i teraz można już było nacieszyć oczy pięknem tatrzańskiej przyrody.

 

 

Lato na Kasprowym Wierchu

Wpisany przez Witek Kaszkin wtorek, 02 lipca 2013 01:47

  

 Przyroda w górach znosi każde warunki pogodowe. W dzień + 20 w nocy przymrozek, który dodaje kwiatom szczególnego uroku. 

 
 

Najpiękniejsza góra świata 5 - wyniki konkursu fotograficznego

Wpisany przez Zbigniew Sikora środa, 19 czerwca 2013 18:24

kasprowy Jury w składzie: Jerzy Stokowski - artysta fotografik, Wojciech Franus - dyrektor artystyczny National Geographic, Lidia Popiel - wykładowczyni na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej i Paweł Zając - redaktor serwisu Podróże w Onet.pl wyłoniło najlepsze zdjęcia w 5. edycji konkursu fotograficznego "Najpiękniejsza góra świata" organizowanego przez Klub Podróżników Śródziemie.

I miejsce zajął Witold Kaszkin i jego zdjęcie Kasprowego Wierchu. Zdjęcie otrzymało również wyróżnienie sponsora nagród firmy ideaPIX.pl. Fotografie Witka zamieszczane są w naszym serwisie w dziale Podhale i Tatry. Gratulujemy.

 

Powiew wiosny

Wpisany przez Witek Kaszkin sobota, 20 kwietnia 2013 11:42

Krótki film ukazujący jak przebiegał jeden wiosenny dzień krokusa

 
 

Strona 1 z 8